78. rocznica rozstrzelania harcerzy w Strzybnicy

Data publikacji: 13 września 2017

Msza święta w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Fatimskiej w Strzybnicy, uroczysty przemarsz oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem – taki przebieg miała dzisiejsza uroczystość upamiętniająca rozstrzelanie harcerzy i powstańców śląskich, którzy zginęli w strzybnickich lasach z rąk wojsk niemieckich w 1939 roku. Władze powiatu podczas uroczystości reprezentowali: starosta Krystyna Kosmala, wicestarosta Stanisław Torbus oraz członkowie Zarządu Powiatu Krzysztof Łoziński i Adam Baron.