Współpraca „Kolejówki” z Politechniką Śląską

Data publikacji: 15 września 2017

W środę, 13 września, dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach Małgorzata Grzesiakowska i dziekan Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej Piotr Folęga podpisali porozumienie o współpracy. Umowa ma na celu pomóc przyszłym absolwentom „Kolejówki” w zdobyciu wykształcenia oraz w przyszłości pracy m.in. w PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

To młodzież jest przede wszystkim beneficjentem porozumienia – mówiła do zebranych Małgorzata Grzesiakowska – Młodzież będzie mogła wyjeżdżać na warsztaty i różnego rodzaju przedsięwzięcia organizowane przez Politechnikę dla naszej szkoły.

Podczas uroczystości starosta Krystyna Kosmala wspomniała o kolejnym porozumieniu, które niebawem będzie podpisane pomiędzy „Kolejówką” a firmą Chemet S.A. – zakłady aparatury chemicznej. Więcej szczegółów wkrótce.