Europejski Dzień bez Samochodu

Data publikacji: 21 września 2017

Piątek 22 września to Europejski Dzień bez Samochodu. Zachęcamy wszystkich zmotoryzowanych by na ten jeden dzień w roku przesiąść się na rower. Każdy cyklista, który jutro odwiedzi Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach otrzyma gadżet promocyjny powiatu.

Dzień bez Samochodu wieńczy cały Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jest to międzynarodowa kampania proekologiczna obchodzona corocznie. Pierwowzory wyjątkowego dnia zostały zorganizowane w Rejkiawiku (Islandia)oraz Bath (Wielka Brytania) w latach 90. Dziś najhuczniej to święto obchodzone jest w Bogocie. Podobne wydarzenia na rzecz ochrony środowiska odbywają się również w innych państwach Unii Europejskiej oraz na całym świecie.