Zagraniczne staże uczniów z Radzionkowa

Data publikacji: 26 września 2017

W październiku br. grupa 20 uczniów Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych wyjedzie na zagraniczne praktyki zawodowe do Irlandii Północnej. Uczniowie technikum eksploatacji portów i terminali oraz technikum hotelarstwa mają niepowtarzalną okazję zdobywania doświadczeń w międzynarodowym zespole. Plan pobytu obejmuje odbywanie praktyk zawodowych, lekcje języka angielskiego w naturalnym środowisku zakończone egzaminem z uzyskaniem zaświadczenia.

Uzupełnieniem głównego celu mobilności będzie program kulturowy, pozwalający lepiej poznać region Irlandii Północnej, życie i zwyczaje mieszkańców. Uczestnicy zostaną zakwaterowani u rodzin irlandzkich, co z pewnością wpłynie na nawiązywanie kontaktów i wzmocni umiejętność radzenia sobie w nowych sytuacjach. Organizacja przyjmująca zapewni również atrakcyjne formy integracji, czas na aktywność, wspólne spotkania. Ponadto beneficjenci programu korzystają z dodatkowego kursu języka angielskiego na platformie nauczania on-line. Przed wyjazdem odbywają się zajęcia przygotowujące w sferze komunikacji językowej, kulturowej i zawodowej, które ułatwią adaptację w nowym środowisku.