III Tarnogórski Rajd Pieszo- Rowerowy

Data publikacji: 2 października 2017
Herb Powiatu Tarnogórskiego

27 września 2017 r. odbył się III Tarnogórski Rajd Pieszo- Rowerowy dla dzieci i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka – Wychowawczego. Uczestnicy rajdu zostali podzieleni na dwie grupy: pieszą i rowerową. Wszyscy otrzymali mapę naszego miasta i okolicy z wyznaczonym przebiegiem trasy i zaznaczonymi punktami. Zadaniem dzieci podczas postoju w danym punkcie było wykonanie konkretnej czynności według instrukcji zawartej w kopercie, np. zadania w formie rebusów, quizów czy krzyżówek, mających na celu przybliżenie historii miasta Tarnowskie Góry i wydarzeń z nim związanych.

27 września 2017 r. odbył się III Tarnogórski Rajd Pieszo- Rowerowy dla dzieci i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka – Wychowawczego. Uczestnicy rajdu zostali podzieleni na dwie grupy: pieszą i rowerową. Wszyscy otrzymali mapę naszego miasta i okolicy z wyznaczonym przebiegiem trasy i zaznaczonymi punktami. Zadaniem dzieci podczas postoju w danym punkcie było wykonanie konkretnej czynności według instrukcji zawartej w kopercie, np. zadania w formie rebusów, quizów czy krzyżówek, mających na celu przybliżenie historii miasta Tarnowskie Góry i wydarzeń z nim związanych. Obydwie grupy pokonały podobną trasę osiągając ten sam cel. Po wykonaniu wszystkich zadań, dzieci wraz z opiekunami podążały malowniczym szlakiem turystycznym w kierunku Chechła i spotkali się w Rybaczówce, zlokalizowanej tuż nad wodą. Tam czekały kolejne atrakcje w formie gier i zabaw sportowych, przejażdżek łódką oraz wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Dzieci miały okazję zrelaksować się na łonie natury, podziwiać piękne krajobrazy z dala od miasta i przede wszystkim przebywać z sobą w innym, przyjaznym otoczeniu z dala od swoich codziennym problemów i zmartwień. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Pomocna Dłoń”.

Call Now ButtonZadzwoń teraz