Wycieczka z partnerskiego powiatu Erlangen – Höchstadt

Data publikacji: 2 października 2017
Herb Powiatu Tarnogórskiego

O kierunkach dalszej współpracy, nowych celach i wyzwaniach dyskutowano podczas spotkania z niemiecką delegacją z partnerskiego powiatu Erlangen – Höchstadt w restauracji Arachid w Orzechu. Jak co roku goście z Niemiec odwiedzili nasz powiat przy okazji tzw. Bürgerreise, czyli podróży mieszkańców z powiatu Erlangen – Höchstadt do Polski. To już dziewiąta tego typu wycieczka do naszego kraju. Tym razem 30 – osobowa grupa z Frankonii odwiedziła m.in. Racibórz, Zabrze, Bielsko – Białą, a w powiecie tarnogórskim Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków w Radzionkowie oraz oczywiście Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach. W czasie spotkania w Orzechu, członek Zarządu Powiatu Adam Baron wręczył upominki osobom szczególnie zasłużonym dla partnerstwa. Wśród wyróżnionych byli Manfred Bachmayer, Maria Sławik – Hőchlieger i Heinz Leonard – obecni i byli członkowie Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Powiatów Erlangen Höchstadt – Tarnowskie Góry – organizatora wycieczki. Oprócz Adama Barona w spotkaniu uczestniczyli również przewodniczący Rady Powiatu Adam Chmiel, członek Zarządu Powiatu Stanisław Wieczorek oraz radny Powiatu Tarnogórskiego Józef Korpak.