Zmiany w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej

Data publikacji: 2 października 2017
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Zmiany w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej w powiecie tarnogórskim to temat konferencji prasowej, która odbyła się 27 września br. w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach. Przypominamy, że 1 października 2017 r. wejdzie w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej. Wprowadzane zmiany korespondują z rozwiązaniami przyjętymi w ustawie z dnia 23 marca 2017 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych tzw.

Zmiany w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej w powiecie tarnogórskim to temat konferencji prasowej, która odbyła się 27 września br. w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach. Przypominamy, że 1 października 2017 r. wejdzie w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej. Wprowadzane zmiany korespondują z rozwiązaniami przyjętymi w ustawie z dnia 23 marca 2017 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych tzw. ustawie o sieci szpitali, zgodnie z którymi świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej są udzielane przez świadczeniodawców zakwalifikowanych do poziomów 1-3 i 5 systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

Na terenie powiatu tarnogórskiego – w związku z wykorzystaniem przepisu ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej ze środków publicznych dotyczącego podwykonawstwa (art. 133 ustawy) – nocną i świąteczną opiekę zdrowotną będą realizowały następujące podmioty:

1) Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A. – porada lekarska udzielona w miejscu zamieszkania lub pobytu świadczeniobiorcy, wizyta pielęgniarska udzielona w miejscu zamieszkania lub pobytu świadczeniobiorcy (tel. 510 788 210),
2) NZOZ „BI-MED”, APTEKA „LEŚNA” Sp. z o.o. ul. Mickiewicza 8 (podwykonawca) – porada lekarska ambulatoryjna, wizyta pielęgniarska ambulatoryjna, porady lekarskie udzielone telefonicznie (tel. 32 285 80 80; 32 381 75 80; 606 890 610),
3) Zakon Posługujących Chorym Ojcowie Kamilianie w Tarnowskich Górach – porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielona w miejscu zamieszkania lub pobytu świadczeniobiorcy, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielona w miejscu zamieszkania lub pobytu świadczeniobiorcy, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne. (tel. 32 307 32 35).

W środowej konferencji prasowej uczestniczyli: dr Wojciech Bichalski – Prezes Zarządu NZOZ „BI-MED”, Sp. z o.o., Izabela Paprotna – Prezes Zarządu WSP S.A., o. dr Mirosław Szwajnoch – Dyrektor, Zakon Posługujących Chorym Ojcowie Kamilianie, starosta Krystyna Kosmala, wicestarosta Stanisław Torbus oraz Izabela Dittmann – naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Obywatelskich.

Zadzwoń teraz