Jubileusz 50 – lecia istnienia Technikum Chemicznego

Data publikacji: 4 października 2017
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Dnia 30 września 2017 w Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących obchodziliśmy Jubileusz 50 – lecia istnienia Technikum Chemicznego i 25 – istnienia lII Liceum Ogólnokształcącego. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji żywych i zmarłych pracowników i absolwentów naszej szkoły. Mszę świętą odprawił i okolicznościowe kazanie wygłosił absolwent Technikum Chemicznego ks. Tomasz Chalimoniuk-Ławryńczyk.

Dnia 30 września 2017 w Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących obchodziliśmy Jubileusz 50 – lecia istnienia Technikum Chemicznego i 25 – istnienia lII Liceum Ogólnokształcącego. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji żywych i zmarłych pracowników i absolwentów naszej szkoły. Mszę świętą odprawił i okolicznościowe kazanie wygłosił absolwent Technikum Chemicznego ks. Tomasz Chalimoniuk-Ławryńczyk. Po mszy świętej zebrani uroczyście przemaszerowali z Mażoretkami „Inez” z Kalet i orkiestrą dętą i pocztem sztandarowym szkoły na czele z kościoła pod wezwaniem Matki Boskiej Królowej Pokoju pod gmach szkoły, gdzie wykonano jubileuszową fotografię. Oprawę fotograficzną zapewnił absolwent III LO Artur Mamikonyan.

Po wspólnej fotografii zebrani udali się do auli szkoły na uroczystą akademię, którą piosenką Maryli Rodowicz “Remedium” rozpoczęli absolwenci Karol Gembczyk z Technikum i Adam Polakowski z III Liceum Ogólnokształcącego. Następnie głos zabrała Katarzyna Wojtal – dyrektor Zespołu Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach witając zebranych i wygłaszając okolicznościowe przemówienie.

W akademii udział wzięli: Barbara Dziuk – Poseł RP, Bożna Szarama Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Bytomiu, Adam Baron – członek Zarządu Powiatu Tarnogórskiego, Elżbieta Susek – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego, Andrzej Pilot – Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, emerytowani pracownicy, przedstawiciele Urzędu Miasta Tarnowskie Góry, związków zawodowych, przedsiębiorstw i instytucji współpracujących ze szkołą, a także absolwenci i uczniowie.

W czasie akademii uroczyście wspominano byłych dyrektorów i wicedyrektorów szkoły na czele z założycielem Technikum dyrektorem Julianem Gwoździem i założycielem III Liceum Ogólnokształcącego dyrektorem Ryszardem Mitręgą , w formie projekcji filmowej przygotowanej przez Monikę Franusik absolwentkę III LO i wicedyrektora szkoły przypomniano historię szkoły. Poczet sztandarowy tworzyli absolwenci i obecni nauczyciele szkoły Agnieszka Wyciszczak, Anna Golek i Daniel Kamiński. Punktem kulminacyjnym akademii była brawurowo przyjęta sztuka pod tytułem „Maria ze Ślonska” poświecona patronce szkoły Marii Skłodowskiej – Curii z okazji jej 150 rocznicy urodzin, w wykoniu Szkolnego Zespołu Teatralnego pod kierownictwem pani Kariny Burdy – germanistki z Chemika. W rolę aktorów wcielili sie uczniowie klasy III Technikum analitycznego i ortopedycznego, a oprawę techniczna zapewnili uczniowie klasy II Technikum ortopedycznego. Akademię prowadzili Agnieszka Orłowska – Ferenz absolwentka III LO i nauczyciel przedmiotów zawodowych medycznych i Jarosław Wesołek nauczyciel matematyki i przedmiotów informatycznych.

W czasie uroczystości absolwenci i goście zwiedzali szkołę, oglądali kroniki i tabla oraz okolicznościową wystawę zebranych zdjęć, strzelali na strzelnicy oraz przede wszystkim spotkali się na pikniku na placu szkolnym, gdzie przy muzyce w wykonaniu absolwentów rozmawiano, tańczono i wspominano stare czasy.
Sponsorami uroczystości byli: Huta Cynku Miasteczko Śląskie, Gościniec Śląski – Państwo Dominika i Grzegorz Pikos, Imbirowy Dworek – Pan Dariusz Madeja, Kwiaciarnia Tropikana z Tarnowskich Gór, Ogrodnictwo Wojewodzic z Tarnowskich Gór, Cukiernia – Piekarnia Pan Tadeusz Bączkowicz, Remondis Tarnowskie Góry Sp. z o. o.

(źródło:Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących)

Call Now ButtonZadzwoń teraz