Program „Klub”

Data publikacji: 13 października 2017
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Stowarzyszenie Szachowe „Strzybniczanka” Tarnowskie Góry oraz Uczniowski Klub Sportowy „G4” Tarnowskie Góry otrzymały dofinansowanie w ramach Programu „Klub”. Środki finansowe jakie pozyskały oba kluby na wsparcie „młodych talentów” sportowych w powiecie tarnogórskim to 10 000 zł. Był to już drugi nabór wniosków do Programu. W pierwszym naborze w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży dofinansowanie w kwocie 10 000 zł.

Stowarzyszenie Szachowe „Strzybniczanka” Tarnowskie Góry oraz Uczniowski Klub Sportowy „G4” Tarnowskie Góry otrzymały dofinansowanie w ramach Programu „Klub”. Środki finansowe jakie pozyskały oba kluby na wsparcie „młodych talentów” sportowych w powiecie tarnogórskim to 10 000 zł. Był to już drugi nabór wniosków do Programu. W pierwszym naborze w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży dofinansowanie w kwocie 10 000 zł. otrzymały następujące klubu z naszego Powiatu: Uczniowski Klub Sportowy „TRÓJKA” Tarnowskie Góry, KS Górnik Bobrowniki Śląskie, Uczniowski Klub Sportowy Akademia Piłkarska Champions Tarnowskie Góry, Młodzieżowy Klub Sportowy Sokół Radzionków, Uczniowski Klub Sportowy „PMDK Ikizama Radzionków”, LKS Małapanew Kuczów, Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” Nowe Chechło.

Program „Klub” ma na celu upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz wsparcie lokalnych środowisk sportowych, w których centrum aktywności fizycznej ma stanowić klub sportowy. Na realizację Programu w 2017 roku przeznaczono kwotę 30 000 000 zł. Program jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Call Now ButtonZadzwoń teraz