Profilaktyka raka jelita grubego w WSP S.A.

Data publikacji: 16 października 2017

Program skierowany jest dla mieszkańców powiatu tarnogórskiego, powiatu lublinieckiego i Piekar Śląskich.

Badanie jest bezpłatne!

Do badań kwalifikują się:

• wszystkie osoby w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego

• W dniach 1 września 2017 roku – 31 września 2018 roku w Pracowni Endoskopowej Szpitala Hagera, ul. Pyskowicka 47-51 jest realizowany Program Wczesnego Wykrywania Raka Jelita Grubego zatytułowany Profilaktyka raka jelita grubego to w Tarnowskich Górach nic strasznego.

Badanie jest bezpłatne!

Do badań kwalifikują się:

• wszystkie osoby w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego
    • osoby w wieku 40-49 lat (jeśli w rodzinie chorego był krewny z rakiem jelita grubego)
    • osoby w wieku 25-49 lat pochodzące z rodzin HNPCC lub FAP

Dla wszystkich chętnych szpital oferuje badanie w asyście anestezjologicznej (potrzebne są badania wstępne – ekg, morfologia, elektrolity, APTT). Wystarczy zgłosić się telefonicznie do Pracowni (tel. 32 390 82 08) lub bezpośrednio do Koordynator medycznej Programu dr Agnieszki Kowalskiej – Pawełek (tel. 503 047 991) i umówić na spotkanie celem wypełnienie ankiety, która jest jednocześnie skierowaniem.

Program finansowany jest ze środków europejskich, ze środków budżetu krajowego oraz ze środków własnych WSP S.A.