XVI Sympozjum Tarnogórskie

Data publikacji: 23 października 2017

„Polityka: od Niccolo Machiavellego do Jana Pawła II” to tytuł XVI już Sympozjum Tarnogórskiego. Sympozjum rozpoczęła msza św. w kościele pw. Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach. Wykład inauguracyjny pt. „Wyzwolenie człowieka i narodu w życiu i działalności Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego wygłosił ks. bp dr Adam Wodarczyk. XVI Sympozjum Tarnogórskie zakończy się 23 października wykładem prof. Wojciecha Świątkiewicza w Tarnogórskim Centrum Kultury. Współorganizatorem seminarium jest Powiat Tarnogórski, a starosta Krystyna Kosmala uczestniczyła w pracach Samorządowego Kolegium Wspierającego XVI Sympozjum.