Capstrzyk rozpoczął obchody Święta Niepodległości

Data publikacji: 10 listopada 2017
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Tradycyjnym capstrzykiem rozpoczęły się dziś obchody Święta Niepodległości. Jak co roku w świetle pochodni z tarnogórskiego Rynku na Cmentarz Wojenny przemaszerowała Kompania Honorowa Wojska Polskiego w asyście pocztów sztandarowych. Tutaj odbył się apel poległych, w którym uczestniczyli żołnierze, kombatanci, harcerze, młodzież oraz mieszkańcy Powiatu. Nie zabrakło również salwy honorowej, przemówień i kwiatów, które złożono pod pomnikiem ku czci żołnierzy poległych w I i II wojnie światowej. Samorząd powiatowy reprezentowali starosta Krystyna Kosmala i wicestarosta Stanisław Torbus. W sobotę 11 listopada w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła o godz. 10.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu do włączenia się w obchody.