Święto Niepodległości w Tarnowskich Górach

Data publikacji: 11 listopada 2017
Herb Powiatu Tarnogórskiego

11 listopada w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła odprawiono mszę świętą w intencji Ojczyzny. Po uroczystych przemówieniach przedstawicieli parlamentu i władz samorządowych złożono kwiaty pod tablicami pamięci oraz pod dzwonnicą Gwarków. W swoim przemówieniu z 11 listopada starosta Krystyna Kosmala powiedziała – Zebraliśmy się tutaj, aby oddać hołd i szacunek tym, którzy walczyli i ginęli za naszą ojczyznę i niepodległość. Oddajemy hołd twórcom i obrońcom Konstytucji 3 Maja, bohaterom Insurekcji Kościuszkowskiej, żołnierzom doby napoleońskiej i powstań narodowych – listopadowego i styczniowego, a także biorącym udział w zrywach narodowo – wyzwoleńczych w Wielkopolsce oraz na naszym Śląsku. Chylimy czoło przed polskimi oficerami, zamordowanymi w Katyniu, Smoleńsku, Charkowie, Twerze i Bykowni. W obchodach Powiat reprezentowali również przewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego Adam Chmiel, członkowie Zarządu Powiatu Krzysztof Łoziński i Adam Baron i radny Powiatu Tarnogórskiego Stanisław Kowolik.