Powiat Tarnogórski pozyskał środki na gabinety profilaktyki zdrowotnej w szkołach

Data publikacji: 24 listopada 2017
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Zgodnie ustawą o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej Wojewoda Śląski na wniosek Powiatu Tarnogórskiego złożonego w dniu 2 października br., przekazał dotację na zadanie własne polegające na prowadzeniu szkoły z przeznaczeniem na wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej, o którym mowa w art. 103 ust.1 pkt 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.- Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017 r. poz.59 i 949).

Zgodnie ustawą o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej Wojewoda Śląski na wniosek Powiatu Tarnogórskiego złożonego w dniu 2 października br., przekazał dotację na zadanie własne polegające na prowadzeniu szkoły z przeznaczeniem na wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej, o którym mowa w art. 103 ust.1 pkt 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.- Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017 r. poz.59 i 949). Niniejsza dotacja może obejmować do 100% kosztów poniesionych na wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej, jednak do kwoty nie wyższej niż 6 700 zł na jeden gabinet.

Gabinety wyposażane w sprzęt będą do końca roku 2017. Na ten cel Powiat Tarnogórski otrzymał dotację w kwocie 31 991,09 zł. Niniejsze środki zostaną przekazane na wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej w sprzęt medyczny w następujących szkołach:

  1. w Wieloprofilowym Zespole Szkół w Tarnowskich Górach
  2. w Zespole Szkół Budowlano- Architektonicznych w Tarnowskich Górach
  3. w Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej im. K. Goduli w Tarnowskich Górach
  4. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach
  5. w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Tarnowskich Górach
  6. w Zespole Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących im. Marii Skłodowskiej Curie w Tarnowskich Górach
  7. w Zespole Szkół Techniczno – Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
  8. w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach

Do gabinetów zostaną zakupione m.in. kozetka, stolik zabiegowy, szafka na leki, biurko, szafka kartoteczna, waga ze wzrostomierzem, parawan, ciśnieniomierz, stetoskop, tablica badania ostrości wzroku Snellena, tablice badania widzenia barwnego Ishihara, siatki centylowe, środki do profilaktyki próchnicy zębów, apteczki z wyposażeniem.

Call Now ButtonZadzwoń teraz