Sprzęt dla Pododdziału Udarowego w WSP S.A.

Data publikacji: 24 listopada 2017
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Szpital to nasze wspólne dobro, o które należy dbać – mówiła wczoraj starosta Krystyna Kosmala podczas uroczystego przekazanie sprzętu dla powstającego Pododdziału Udarowego w Oddziale Neurologicznym WSP S.A. w Tarnowskich Górach. Wspólnie Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach i wszystkie gminy powiatu tarnogórskiego przekazały na ten cel 200 017,80 zł. Kwota wystarczyła na zakup 4 kardiomonitorów oraz aparatu usg.

Szpital to nasze wspólne dobro, o które należy dbać – mówiła wczoraj starosta Krystyna Kosmala podczas uroczystego przekazanie sprzętu dla powstającego Pododdziału Udarowego w Oddziale Neurologicznym WSP S.A. w Tarnowskich Górach. Wspólnie Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach i wszystkie gminy powiatu tarnogórskiego przekazały na ten cel 200 017,80 zł. Kwota wystarczyła na zakup 4 kardiomonitorów oraz aparatu usg. – Dziękuję za udaną współpracę wszystkim wójtom i burmistrzom, jednocześnie mam nadzieję na dalsze owocne współdziałanie przy następnych projektach – podkreślała starosta Kosmala.

Pieniądze na sprzęt dla Pododdziału Udarowego w kwocie 98 681,37 zł udało się uzbierać również tarnogórskiemu stowarzyszeniu „Na zdrowie” w akcji niechsienieudarzy.

Nasza akcja to całkowicie oddolna inicjatywa. Wszystko rozpoczęły pielęgniarki ze Szpitala Powiatowego im. B. Hagera, które pociągnęły za sobą nas lekarzy, a potem miasto i powiat – mówiła dr Beata Poprawa, przedstawiciel stowarzyszenia – Efekt Tarnowskich Gór, po raz kolejny zadziałał, najpierw w przypadku UNESCO, teraz w przypadku naszego szpitala. Mamy to!

Warto dodać, że wkład własny Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w zakup sprzętu dla Pododdziału wyniósł 124 557,59 zł. To nowa tradycja współpracy – podkreślała Izabela Paprotna, prezes szpitala – Dziękuję wszystkim samorządom powiatu tarnogórskiego oraz stowarzyszeniu.

Uroczyste przekazanie sprzętu było także okazją do otwarcia w Szpitalu Powiatowym Pracowni Cytostatyków. Nowa pracownia została wyposażona w komorę laminarną do pracy w warunkach aseptycznych oraz odpowiedni system wentylacji zapewniający bezpieczeństwo.

Zadzwoń teraz