Tarnogórskie szkoły zabiegają o uczniów w Ożarowicach

Data publikacji: 28 listopada 2017
Herb Powiatu Tarnogórskiego

W środę, 22 listopada na spotkaniu w Szkole Podstawowej w Ożarowicach tarnogórskie szkoły ponadgimnazjalne zaprezentowały uczniom i ich rodzicom swoje oferty edukacyjne. Wśród szkół znalazły się: Wieloprofilowy Zespół Szkół w Tarnowskich Górach, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach i Zespół Szkół Techniczno – Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach. W spotkaniu udział wzięli między innymi starosta Krystyna Kosmala i Ireneusz Popiół – Prezes Zarządu Chemet S.A.

W środę, 22 listopada na spotkaniu w Szkole Podstawowej w Ożarowicach tarnogórskie szkoły ponadgimnazjalne zaprezentowały uczniom i ich rodzicom swoje oferty edukacyjne. Wśród szkół znalazły się: Wieloprofilowy Zespół Szkół w Tarnowskich Górach, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach i Zespół Szkół Techniczno – Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach. W spotkaniu udział wzięli między innymi starosta Krystyna Kosmala i Ireneusz Popiół – Prezes Zarządu Chemet S.A. oraz członek Powiatowego Forum Biznesu, którzy zachęcali uczniów do wyboru tarnogórskich szkół ponadgimnazjalnych.

Jestem mile zaskoczony takim odzewem uczniów i rodziców – mówił Zbigniew Lubas, dyrektor Szkoły Podstawowej w OżarowicachOkazało się, że choć spotkanie początkowo adresowane było do rodziców, uczniowie bardzo chcieli w nim wziąć udział. Oczywiście nie robiliśmy przeszkód i na spotkaniu obok rodziców pojawili się również uczniowie.

Takich spotkań powinno odbywać się więcej – podkreślała Małgorzata Grzesiakowska, dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych – Cieszę się, że w spotkaniu uczestniczyli samorządowcy oraz przedstawiciele biznesu. Czekamy na więcej!

(Zdjęcia: Krzysztof Piasecki)

Call Now ButtonZadzwoń teraz