Urząd Miejski w Tarnowskich Górach z certyfikatem „Bądź przyjazny”

Data publikacji: 29 listopada 2017

Dzisiaj, w trakcie sesji Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach, Ewa Brachaczek, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy oraz Ilona Koptyńska, wiceprzewodnicząca Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych wręczyły na ręce burmistrza Arkadiusza Czecha i sekretarz Aleksandry Gajdy certyfikat „Bądź przyjazny”. Tym samym Urząd Miejski w Tarnowskich Górach dołączył do grona instytucji dbających o to, aby niepełnosprawni czuli się dobrze w przestrzeni publicznej.

W akcji „Bądź przyjazny” wzięło udział 21 instytucji z terenu powiatu tarnogórskiego. Każda z nich została zweryfikowana pod kątem udogodnień dla osób z niepełnosprawnością. Wśród wyróżnionych certyfikatem „Bądź przyjazny” znalazły się: P.P.H.U „KORAL” Sp. z o.o. w Miasteczku Śląskim, Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku w Radzionkowie, Centrum Kultury „KAROLINKA” w Radzionkowie, Zakład Aparatury Chemicznej „CHEMET” S.A w Tarnowskich Górach, Dworzec autobusowy MZKP w Tarnowskich Górach, BIUROWIEC „Gliwicka 35” Tarnowskie Góry, Optic Fit Zakład Optyczny w Tarnowskich Górach, HOTEL OPERA w Tarnowskich Górach, Agencja Inicjatyw Gospodarczych S.A. PARK WODNY w Tarnowskich Górach, Agencja Inicjatyw Gospodarczych S.A. HALA SPORTOWA w Tarnowskich Górach oraz Urząd Miejski w Tarnowskich Górach ul. Sienkiewicza 2.