Teren pod budowę nowoczesnej strażnicy przekazany

Data publikacji: 18 grudnia 2017

Tarnogórscy strażacy otrzymali po 4 latach oczekiwań działkę pod budowę nowej strażnicy. W kancelarii notarialnej Krzysztofa Śmiei podpisano w piątek (15.12.) akt notarialny, na mocy którego gmina przekazała Skarbowi Państwa nieruchomość przy ulicy Małej z przeznaczeniem na budowę nowej siedziby dla strażaków. W zamian za to gmina otrzymała prawo własności nieruchomości Skarbu Państwa potrzebnych do rozwoju miasta.

Podpisany dziś akt notarialny kończy okres czteroletnich starań naszych strażaków o pozyskanie nieruchomości pod budowę nowoczesnej strażnicy. Rozmowy z poprzednimi starostami nie doprowadziły do niczego. Przez 8 miesięcy zarządzania powiatem przez starostę Krystynę Kosmalę udało się sprawę sfinalizować. Teraz tarnogórscy strażacy mogą już ustawiać się w kolejce po pieniądze państwowe na budowę nowej siedziby – mówił burmistrz Arkadiusz Czech.