Most Kulturowy między Świerklańcem a Iowa (USA)

Data publikacji: 8 stycznia 2018
Herb Powiatu Tarnogórskiego

W ramach programu „Cultural Bridge” gimnazjaliści z Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza z Świerklańca i studenci Upper Iowa University w Stanach Zjednoczonych wymieniają się filmami oraz piszą do siebie listy. „Cultural Bridge” (Most Kulturowy) to projekt polegający na wzajemnym komunikowaniu się w oparciu o kanał You Tube oraz korespondencję listowną. Szkolnym opiekunem programu jest nauczycielka języka angielskiego pani Katarzyna Czierpka, która nawiązała współpracę z pomysłodawcą i koordynatorem programu w USA panem Davidem Stewardem.

W ramach programu „Cultural Bridge” gimnazjaliści z Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza z Świerklańca i studenci Upper Iowa University w Stanach Zjednoczonych wymieniają się filmami oraz piszą do siebie listy. „Cultural Bridge” (Most Kulturowy) to projekt polegający na wzajemnym komunikowaniu się w oparciu o kanał You Tube oraz korespondencję listowną. Szkolnym opiekunem programu jest nauczycielka języka angielskiego pani Katarzyna Czierpka, która nawiązała współpracę z pomysłodawcą i koordynatorem programu w USA panem Davidem Stewardem. Od 2016 roku polscy uczniowie i amerykańscy studenci kręcąc filmy i pisząc listy poznają różne zwyczaje i tradycje oraz zgłębiają aspekty życia codziennego w krajach swoich zagranicznych przyjaciół. Uczniowie spotykają się po lekcjach w szkole jak i poza nią by wspólnie nagrać materiał video. Tematami filmów są m.in.: sport, muzyka, tradycje świąteczne, jedzenie, szkoła, książki.

Uczestnicy programu: Klaudia Czyżewska, Paulina Malarz, Agnieszka Ulfik, Jagoda Nowicz, Blanka Blochel, Karolina Kubica, Viktoria Opałka, Małgorzata Gacki.

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=Q58BqeOTpuY&feature=youtu.be

Call Now ButtonZadzwoń teraz