Jest kolejna Zielona Pracownia

Data publikacji: 15 stycznia 2018
Herb Powiatu Tarnogórskiego

W Zespole Szkół Techniczno – Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach otwarto dziś kolejną Zieloną Pracownię w powiecie tarnogórskim. O możliwościach wyremontowanej i przystosowanej do zajęć sali przekonali się nie tylko uczniowie, ale też starosta Krystyna Kosmala, wicestarosta Stanisław Torbus oraz członkowie Zarządu Powiatu: Adam Baron, Krzysztof Łoziński i Stanisław Wieczorek.

W Zespole Szkół Techniczno – Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach otwarto dziś kolejną Zieloną Pracownię w powiecie tarnogórskim. O możliwościach wyremontowanej i przystosowanej do zajęć sali przekonali się nie tylko uczniowie, ale też starosta Krystyna Kosmala, wicestarosta Stanisław Torbus oraz członkowie Zarządu Powiatu: Adam Baron, Krzysztof Łoziński i Stanisław Wieczorek. Na uroczystość otwarcia uczniowie przygotowali spektakl z przesłaniem ekologicznym. Dziękuję pani dyrektor Małgorzacie Grzesiakowskiej i wszystkim zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia, że chciało Wam się chcieć. Gdyby nie Wasza inicjatywa, tej pracowni z pewnością by nie było – mówiła podczas uroczystości starosta.

Pracownia powstała dzięki środkom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ramach zadania w sali zostały postawione nowe meble, pomoce dydaktyczne – tablice, preparaty, urządzenia do przeprowadzania doświadczeń. Na parapetach ustawione zostały doniczki z kwiatami i roślinami, o które dbać będą uczniowie.
 Przeprowadzony został generalny remont podłogi, oświetlenia, odnowiono ściany. Dziękuję władzom samorządowym – mówił Andrzej Pilot prezes WFOŚiGW w Katowicach – My przekazujemy pieniądze ale to od samorządu zależy jak będzie wyglądała inwestycja. Projekt Zielonej Pracowni w Zespole Szkół Techniczno – Usługowych w Tarnowskich Górach koordynowany był przez Wydział Strategii i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach i kosztował 37500 zł. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska przekazał 30 000 zł, a Powiat Tarnogórski dołożył 7500 zł.

Call Now ButtonZadzwoń teraz