„Bezpieczne ferie 2018”

Data publikacji: 24 stycznia 2018
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Na terenie województwa śląskiego rozpoczęła się akcja „Bezpieczne ferie 2018”. Jej celem jest przede wszystkim zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku zimowego. Akcja potrwa do 25 lutego br. Na potrzeby akcji Wojewoda Śląski uruchomił całodobową telefon interwencyjny o numerze (32) 20-77-077, na który można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych.

Na terenie województwa śląskiego rozpoczęła się akcja „Bezpieczne ferie 2018”. Jej celem jest przede wszystkim zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku zimowego. Akcja potrwa do 25 lutego br. Na potrzeby akcji Wojewoda Śląski uruchomił całodobową telefon interwencyjny o numerze (32) 20-77-077, na który można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego http://www.katowice.uw.gov.pl/wydzial/wydzial-bezpieczenstwa-i-zarzadzania-kryzysowego/bezpieczne-ferie

Wybierając dla swojego dziecka zimowisko czy obóz narciarski, należy zadbać przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora.

Ministerstwo Edukacji Narodowej stworzyło publiczną bazę danych o wypoczynku, za pomocą której każdy rodzic może sprawdzić, czy dany organizator zgłosił turnus do właściwego kuratorium oświaty na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wypoczynku oraz na 14 dni w przypadku półkolonii i wypoczynku organizowanego za granicą.

Na stronie internetowej www.wypoczynek.men.gov.pl na bieżąco publikowane są informacje o numerach wydanych zaświadczeń, danych organizatora, liczbie uczestników oraz terminie i lokalizacji wypoczynku. Strona umożliwia także zgłaszanie uwag, które wpływają bezpośrednio na skrzynkę MEN. W sytuacji stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości organizacyjnych informację o nich można także zgłaszać odpowiedniemu kuratorowi oświaty (kontakt mailowy i telefoniczny podany jest na stronie w zakładce „kontakty”) lub innym służbom (komenda powiatowa/miejska Państwowej Straży Pożarnej, państwowy/powiatowy Inspektor Sanitarny, Policja).

Informujemy także, że na terenie powiatu tarnogórskiego, pod numerem telefonu (32) 381-25-00 czynne jest całodobowo Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, gdzie można zgłaszać interwencje związane z akcją „Bezpieczne Ferie 2018”.

Wszelkie informacje na temat akcji „Bezpieczne ferie 2018” znaleźć można również na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach http://tarnowskie-gory.slaska.policja.gov.pl/k26/informacje/wiadomosci/223316,Bezpieczne-Ferie-2018.html

Call Now ButtonZadzwoń teraz