Uroczysta przysięga wojskowa nowych żołnierzy

Data publikacji: 9 lutego 2018
Herb Powiatu Tarnogórskiego

W piątek, 9 lutego 2018 roku w koszarach 5 Pułku Chemicznego im. gen. broni Leona Berbeckiego, podczas uroczystego apelu 47 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową. Uroczystość złożenia przysięgi wojskowej jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu – mówił pułkownik Mirosław Kobryń – To jest zobowiązanie do tego, że jeżeli przyjdzie taka potrzeba, to każdy z nas z bronią w ręku stanie i będzie bronił granic Polski. Po uroczystych przemówieniach płk. Kobryń wręczył wyróżnionym żołnierzom listy gratulacyjne. Członkowie ich rodzin otrzymali podziękowania i kwiaty.

W piątek, 9 lutego 2018 roku w koszarach 5 Pułku Chemicznego im. gen. broni Leona Berbeckiego, podczas uroczystego apelu 47 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową. Uroczystość złożenia przysięgi wojskowej jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu – mówił pułkownik Mirosław Kobryń – To jest zobowiązanie do tego, że jeżeli przyjdzie taka potrzeba, to każdy z nas z bronią w ręku stanie i będzie bronił granic Polski. Po uroczystych przemówieniach płk. Kobryń wręczył wyróżnionym żołnierzom listy gratulacyjne. Członkowie ich rodzin otrzymali podziękowania i kwiaty. Apel zakończył się defiladą pododdziałów. Powiat w uroczystości reprezentował członek Zarządu Krzysztof Łoziński.

5. Pułk Chemiczny rozpoczął funkcjonowanie wraz z początkiem 2011 r. Do tej pory, począwszy od 1995 r. funkcjonował jako batalion. Pułk realizuje specjalistyczne przedsięwzięcia obrony przed bronią masowego rażenia. Do najważniejszych zadań należy pobieranie próbek skażeń, a także likwidacja skażeń ludzi, infrastruktury oraz sprzętu.

Call Now ButtonZadzwoń teraz