Podziękowania z Tucholi

Data publikacji: 28 lutego 2018

We wtorek do Tarnowskich Gór przyjechała delegacja z partnerskiego Powiatu Tucholskiego. Podczas sesji Rady Powiatu w Centrum Kultury Śląskiej Starosta Tucholski Michał Mróz i wicestarosta Zenon Poturalski podziękowali za pomoc materialną w wysokości 50 000 zł, jaką udzielił tucholanom Powiat Tarnogórski.

Kwota 50 000 zł wystarczyła na zakup 104 ton masy asfaltowej, niezbędnej do odbudowy tucholskich dróg.

Bardzo wysoko oceniam pomoc, jaką otrzymaliśmy od Powiatu Tarnogórskiego – mówi Michał Mróz – Gorące podziękowania dla wszystkich, którzy do tego przyłożyli rękę. Szczególne podziękowania dla Zarządu i Rady Powiatu.

Powiat Tucholski został dotknięty klęską żywiołową – w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 roku. Wówczas nad powiatem przeszła trąba powietrzna. Nawałnica doprowadziła do ogromnych zniszczeń w infrastrukturze komunalnej, w tym drogowej. W Tucholi nawałnica spowodowała uszkodzenia m.in. cmentarza oraz tucholskiego „rynku”. Wiatr wyrwał drzewa z korzeniami i kawałkami asfaltu, zrywał dachy, przewracał słupy energetyczne – mówił starosta Mróz – Ponad 100 km dróg powiatowych uległo zniszczeniu, dlatego jeszcze raz, w imieniu mieszkańców powiatu tucholskiego, chciałbym serdecznie podziękować.

Starosta Michał Mróz i wicestarosta Zenon Poturalski, wyrażając swoją wdzięczność przekazali na ręce starosty Krystyny Kosmali figurkę anioła, wyrzeźbionego z powalonego przez wichurę drzewa. – Bardzo się cieszę, że mogliśmy w taki sposób pomóc naszemu partnerskiemu powiatowi. Wierzę, że anioł który od was dostaliśmy, będzie nas chronił – mówiła starosta.