Porozumienia o współpracy

Data publikacji: 22 marca 2018

Wczoraj, 21 marca br. w Auli Wieloprofilowego Zespołu Szkół w Tarnowskich Górach, w ramach obchodów święta szkoły, odbyło się uroczyste podpisanie porozumień o współpracy pomiędzy Wieloprofilowym Zespołem Szkół w Tarnowskich Górach i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Tarnowskich Górach a Hutą Cynku Miasteczko Śląskie. Dokument podpisali dyrektor WZS Jerzy Janowski, dyrektor CKU Wojciech Łempicki oraz prezes Zarządu Huty Mirosław Indyka.

Podpisanie porozumienia podkreśla dotychczasową, owocną współpracę pomiędzy obiema tarnogórskimi szkołami oraz hutą, w szczególności w zakresie kształcenie, doradztwa oraz praktyk zawodowych. Celem współpracy jest stworzenie uczniom i absolwentom szkoły szerokich perspektyw zawodowych i udoskonalenie ich umiejętności pod kątem tych, które najbardziej cenione są na rynku pracy– mówił Jerzy Jankowski, dyrektor Wieloprofilowego Zespołu Szkół.

Powiat Tarnogórski podczas uroczystości reprezentowali wszyscy Członkowie Zarządu. Oferta szkoły pozwoli związać losy naszych uczniów z ziemią tarnogórską – podkreślała starosta Krystyna Kosmala.