Wystawa fotografii Anny Wilk KobieCykl

Data publikacji: 26 marca 2018
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Zapraszamy 7 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00 do Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim na wystawę fotografii Anny Wilk pt: KobieCykl.

O wystawie


Zapraszamy 7 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00 do Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim na wystawę fotografii Anny Wilk pt: KobieCykl.

O wystawie

Kobiecość to stan boski – nieboski, nieodgadniony. Twarze, miraże osobowości warstwa po warstwie odkrywa Anka Wilk. Artystka niepokorna i surowa. Miłuje się w minimalizmie, zgaszonej kolorystyce i przede wszystkim w realizmie. Nie przeszkadza to jej jednak tworzyć portrety pełne piękna, subtelności i emocji. Fotografuje ludzi, którzy inspirują ją wizualnie i mentalnie, obrazując kobiety silne, dzikie i mądre. W dobie sztuczności i blichtru Wilk odnajduje magię w prostocie.

O Autorce

Artystka surowa, nietuzinkowa, charakterna. Ukończyła projektowanie graficzne na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Jej krótki romans z malarstwem przesłoniła jednak inna namiętność – fotografia. Jej współpraca z Małgorzatą Duras, autorką projektu Duras Design (biżuteria recyklingowa ) zaowocowała wystawą „Resztki świata”. Prace autorki znalazły się na prestiżowym portalu PhotoVogue.

Podczas wernisażu wystąpi Karolina Michalska. Wokalistka z 14 letnim doświadczeniem na scenie. Zaliczyła wiele festiwali i dużych scen z pozytywnym skutkiem i laurami. Upartość i miłość do muzyki pomagają jej dotrzeć do uszu słuchaczy. Jej teksty opatrzone są szczerą inspiracją z życia codziennego, a dźwięki najczęściej wymyśla jadąc autem lub śpiąc. Dziwna, kontrowersyjna i pokręcona. Zaśpiewa znane utwory przy akompaniamemcie młodego, zdolnego gitarzysty Wojtka Bembenka.

Współorganizatorem wystawy jest Stowarzyszenie „Góry Kultury”. Wstęp wolny

Call Now ButtonZadzwoń teraz