Nowy Pododdział Udarowy w Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach

Data publikacji: 27 marca 2018
Herb Powiatu Tarnogórskiego

W Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym im. B. Hagera w Tarnowskich Górach otwarto 26 marca br. nowy Pododdział Udarowy w Oddziale Neurologicznym. Dziękuję wszystkim samorządom powiatu tarnogórskiego oraz stowarzyszeniu „Na zdrowie” – mówiła Izabela Paprotna, prezes szpitala. Przypomnijmy, że wspólnie Starostwo Powiatowe i wszystkie gminy powiatu tarnogórskiego przekazały na zakup sprzętu medycznego dla Pododdziału ponad 200 000 zł. Kwota wystarczyła na zakup 4 kardiomonitorów oraz aparatu usg.

W Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym im. B. Hagera w Tarnowskich Górach otwarto 26 marca br. nowy Pododdział Udarowy w Oddziale Neurologicznym. Dziękuję wszystkim samorządom powiatu tarnogórskiego oraz stowarzyszeniu „Na zdrowie” – mówiła Izabela Paprotna, prezes szpitala. Przypomnijmy, że wspólnie Starostwo Powiatowe i wszystkie gminy powiatu tarnogórskiego przekazały na zakup sprzętu medycznego dla Pododdziału ponad 200 000 zł. Kwota wystarczyła na zakup 4 kardiomonitorów oraz aparatu usg. Pieniądze na sprzęt dla Pododdziału Udarowego w wysokości 98 681 zł udało się uzbierać również tarnogórskiemu stowarzyszeniu „Na zdrowie” w akcji #niechsienieudarzy. Kiedy sądzisz, że możesz… lub kiedy sądzisz, że nie możesz…, w obu przypadkach masz rację! – podkreślała prezes Paprotna – w Tarnowskich Górach dzięki potędze wiary i zaangażowaniu wielu osób to się udało.

Nasza akcja to całkowicie oddolna inicjatywa. Wszystko rozpoczęły pielęgniarki ze Szpitala Powiatowego im. B. Hagera, które pociągnęły za sobą nas lekarzy, a potem miasto i powiat – mówiła dr Beata Poprawa, przedstawiciel stowarzyszenia „Na zdrowie” – Dzięki zaangażowaniu wielu kobiet, zrobiliśmy jeden krok do przodu, aby zbliżyć się do standardów europejskich w leczeniu pacjentów po udarach niedokrwiennych mózgu.

Teraz wszystko w rękach władz w Warszawie. Mamy nadzieję, że szpital dostanie kontrakt na Pododdział Udarowy z NFZ – apelował Krzysztof Łoziński, członek Zarządu Powiatu Tarnogórskiego.

Koszt nowego Pododdziału Udarowego w WSP S.A. w Tarnowskich Górach to ponad 400 000 złotych. W Polsce co roku na udar zapada ok. 70 tys. osób. Pododdział powstał dla zapewnienie społeczności powiatu tarnogórskiego oraz sąsiadujących miejscowości dostępności do kompleksowych świadczeń zdrowotnych w profilaktyce, diagnostyce oraz leczeniu chorych po udarach niedokrwiennych mózgu. Pacjenci przebywający na pododdziale znajdują się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego i wymagają stałego monitoringu czynności życiowych. Wszystkie stanowiska spełniają wymogi odpowiednie dla intensywnej opieki medycznej. W salach chorych znajdują się specjalistyczne łóżka i niezbędne urządzenia medyczne, jak kardiomonitory, respiratory i odpowiednie instalacje medyczne.

Call Now ButtonZadzwoń teraz