Data publikacji: 29 marca 2018
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Przekaż swój 1% podatku na potrzeby Fundacji na Rzecz Dzieci „Miasteczko Śląskie”. Fundacja została założona w 1992 roku, jako miejsce odpowiedzialnej współpracy i troski dla ratowania spraw zdrowia dzieci na terenach narażenia na ołów w rejonie Miasteczka Śląskiego. Dziś praca Fundacji obejmuje wiele miast i gmin województwa śląskiego. Inicjatorem powołania Fundacji był Mieczysław Dumieński, który do dzisiaj jest jej prezesem zarządu i autorem większości realizowanych programów pomocowych.

Działamy na polu zdrowia środowiskowego dzieci. W tym zakresie nasze działania są znane nie tylko u nas ale i w kraju jak i za granicą. Obecnie wchodzimy już w 26 rok naszej pracy. Ostatnio tj. w dniu 19 marca br. nasze dokonania były prezentowane na Jubileuszowej 50-Sesji Sejmiku Województwa Śląskiego. W skali powiatu tarnogórskiego na pewno jesteśmy największym podmiotem pomocowym dla dzieci. Z naszych działań korzysta tysiące dzieci. Wartość rocznej pomocy to rzad 1,3-1,4 mln zł. – mówi prezes Dumieński

Co zrobić aby przekazać 1% podatku na potrzeby Fundacji na Rzecz Dzieci „Miasteczko Śląskie” ?

Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-28, PIT-36, PIT 36L, PIT-37, PIT 38 ). W zeznaniu podatkowym podajemy numer KRS Fundacji na Rzecz Dzieci „Miasteczko Śląskie” – 0000039720. 1% podatku należnego – na konto Fundacji przekaże właściwy urząd skarbowy do lipca roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe.