III Powiatowy Konkurs Matematyczny SUDOKU

Data publikacji: 8 kwietnia 2018
Herb Powiatu Tarnogórskiego

W czwartek, 5 kwietnia w Wieloprofilowym Zespole Szkół w Tarnowskich Górach odbył się drugi etap III Powiatowego Konkursu Matematycznego SUDOKU pod patronatem Starosty Tarnogórskiego. Konkurs adresowany był do uczniów uczących się w szkołach podstawowych, klasach gimnazjalnych oraz szkołach ponadgimnazjalnych. Do konkursu zgłosiło się 20 szkół z terenu powiatu tarnogórskiego. Rywalizujący ze sobą w trakcie konkursu uczniowie rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności. Na ich rozwiązanie mieli 90 minut. Największą liczbę punków, i tym samym tytuł „Mistrza SUDOKU Powiatu Tarnogórskiego 2018 roku” uzyskali:
– w grupie szkoły podstawowe/gimnazja: Anna Kępińska z Gimnazjum nr 2 w Tarnowskich Górach,
– w grupie szkół ponadgimnazjalnych: Marta Kluba z Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach.