Pieniądze na rewitalizację parku przy Zespole Szkół Artystyczno-Projektowych

Data publikacji: 19 kwietnia 2018
Herb Powiatu Tarnogórskiego

30 marca Zarząd Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach podjął decyzję o dofinansowaniu projektu pod nazwą: Ochrona parku zabytkowego przy Zespole Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach. Opracowany przez Wydział Gospodarczy Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach projekt zakłada m.in. wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych na ponad osiemdziesięciu drzewach oraz usunięcie suchych, zamierających drzew, stanowiących zagrożenie dla życia i mienia mieszkańców.

30 marca Zarząd Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach podjął decyzję o dofinansowaniu projektu pod nazwą: Ochrona parku zabytkowego przy Zespole Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach. Opracowany przez Wydział Gospodarczy Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach projekt zakłada m.in. wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych na ponad osiemdziesięciu drzewach oraz usunięcie suchych, zamierających drzew, stanowiących zagrożenie dla życia i mienia mieszkańców. Kwota dofinansowania z WFOŚiGW to 166 708,23 zł a całość projektu wyniesie maksymalnie 208 385,29 zł. Prace będą realizowane od września do listopada 2018 roku.

Powstały w 1870 roku park jest częścią dawnego Zespołu Pałacowego Zarządu Dóbr Henckel von Donnersmarck. Znajduje się w centrum Tarnowskich Gór przy ulicach: Legionów, Lipowej i Ogrodowej, na terenie historycznego Karłuszowca.

Call Now ButtonZadzwoń teraz