Cztery medale Mistrzostw Polski Seniorów!

Data publikacji: 27 kwietnia 2018
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Na rozegranych 21 kwietnia 2018 w Limanowej 45 Mistrzostwach Polski Seniorów Karate Kyokushin zawodnicy TKS-u „Karate” Tarnowskie Góry wywalczyli 4 medale i IV miejsce w klasyfikacji klubowej! Srebrne medale stały się udziałem Sandry Nowak (-55 kg) i Marty Lubos (-65 kg), a brązowe krążki wywalczyli Dobrosława Habraszka (-65 kg) i Marek Wolny (-90 kg). Złoty medal w konkurencji Tameshiwari (łamanie desek) kobiet zdobyła Marta Lubos, łamiąc w czterech próbach aż 14 desek. Bez medali wracają Szymon Grzegorzyca i Rafał Zając, którzy odpadli po dobrych walkach w eliminacjach.


Na rozegranych 21 kwietnia 2018 w Limanowej 45 Mistrzostwach Polski Seniorów Karate Kyokushin zawodnicy TKS-u „Karate” Tarnowskie Góry wywalczyli 4 medale i IV miejsce w klasyfikacji klubowej! Srebrne medale stały się udziałem Sandry Nowak (-55 kg) i Marty Lubos (-65 kg), a brązowe krążki wywalczyli Dobrosława Habraszka (-65 kg) i Marek Wolny (-90 kg). Złoty medal w konkurencji Tameshiwari (łamanie desek) kobiet zdobyła Marta Lubos, łamiąc w czterech próbach aż 14 desek. Bez medali wracają Szymon Grzegorzyca i Rafał Zając, którzy odpadli po dobrych walkach w eliminacjach.

Sandra Nowak w drodze do medalu po dogrywce, stosunkiem głosów 3-2 pokonała medalistkę poprzednich Mistrzostw Polski Katarzynę Nowak (Wrocław), a w ćwierćfinale w takim samym stosunku medalistkę młodzieżowych Mistrzostw Europy Paulę Malikowską (Konstancin Jeziorna). W półfinale zwyciężyła wyraźnie zawodniczkę z Rzeszowa Monikę Sowę, rewanżując się tym samym za porażkę w Pucharze Polski. Walka finałowa z Mistrzynią Europy Młodzieżowców Anną Bielską (Konstancin Jeziorna) była bardzo wyrównana. Na 40 sekund przed końcem nasza zawodniczka dała się zaskoczyć i przeciwniczka zdobyła wazari (pół punktu). Mimo ambitnych ataków nie udało się tej przewagi odrobić i to Anna Bielska została Mistrzynią Polski.

Marta Lubos broniła w Limanowej tytułu Mistrzyni Polski wywalczonego przed rokiem. Jako zawodniczka rozstawiona, w eliminacjach miała wolny los. Zarówno walka ćwierćfinałowa z Daryą Zaytas z Warszawy jak i półfinał z Anną Światkowską z Krakowa toczyły się zdecydowanie pod dyktando zawodniczki TKS-u. Finał z Moniką Zielińską (Kolbuszowa) był powtórką finału z ubiegłego roku. Wtedy nasza zawodniczka wygrała już po pierwszej rundzie. Tym razem mimo dość wyraźnej przewagi naszej zawodniczki tylko dwóch sędziów wskazało po pierwszej rundzie jej zwycięstwo. Pozostałych trzech wskazało remis i konieczna była dogrywka. Jej przebieg był już bardziej wyrównany, a w końcówce to niespodziewanie zawodniczka z Kolbuszowej (studiująca i trenująca w Warszawie) uzyskała przewagę na tyle wyraźną by przekonać do siebie czterech z pięciu sędziów. Finałowa porażka Marty Lubos była chyba największą niespodzianką tych Mistrzostw. Zawodniczka TKS-u zwyciężyła w rozegranej przed półfinałami prestiżowej konkurencji Tameshiwari (łamanie desek), łamiąc w czterech próbach 14 desek.

Startująca w tej samej kategorii Dobrosława Habraszka, która wróciła na maty po urodzeniu drugiego dziecka, w ćwierćfinale pokonała dość wyraźnie zawodniczkę z Wrocławia, Aleksandrę Mróz ale w półfinale nie dała rady Monice Zielińskiej.

O ogromnym pechu może mówić broniący tytułu Mistrza Polski Marek Wolny. Swój ćwierćfinał wygrał przed czasem, a w półfinale miał zmierzyć się z wielokrotnym Mistrzem Polski Markiem Odzeniakiem z Warszawy. Miał, bo podczas testu Tameshiwari zwichnął rękę tak pechowo, że zamiast na macie znalazł się w szpitalu. Kontuzja, którą odniósł jest na tyle groźna, że pod znakiem zapytania stawia jego start w majowych Mistrzostwach Europy we Wrocławiu.
W bardzo dobrze zorganizowanych Mistrzostwach wzięło udział 112 najlepszych zawodników z 54 klubów.

Bogdan Lubos (trener): Mimo czterech wywalczonych medali czuję podobnie jak zawodnicy spory niedosyt. Finałowa walka Marty mogła zakończyć się już po pierwszej rundzie jej zwycięstwem. W dogrywce nie była już sobą i mamy nad czym pracować przed Mistrzostwami Europy. Sandra przewalczyła bardzo dobre zawody. W finale moment nieuwagi odebrał jej szanse na złoty medal. Ogromny pech Marka Wolnego przed półfinałem nie pozwolił mu na walkę o kolejny tytuł. Mam nadzieję, że kontuzja nie wyeliminuje go ze startu w Mistrzostwach Europy. Dobrosława zanotowała kolejny bardzo udany powrót na matę. Już 11 i 12 maja we Wrocławiu nasi zawodnicy będą walczyć o medale Mistrzostw Europy. Wśród prawie 400 zawodników z 27 krajów wystąpi siódemka tarnogórzan. Seniorzy: Sandra Nowak (-55 kg), Marta Lubos (-60 kg), Dobrosława Habraszka (-65 kg), Marek Wolny (-85 kg), Rafał Zając (+95 kg) oraz juniorzy: Rafał Balbierz (-65 kg) i Marek Szorek (-80 kg). Marta i Sandra bronią medali z ubiegłego roku, a Marek po medalu Mistrzostw Świata walczy o powrót na podium Mistrzostw Europy. Szans nie można odmówić też pozostałym naszym zawodnikom. Zapowiadają się wspaniałe Mistrzostwa. Zapraszam do Wrocławia.

Call Now ButtonZadzwoń teraz