Wystawa prac Karola Wieczorka „Cienie”

Data publikacji: 4 maja 2018
Herb Powiatu Tarnogórskiego

W piękne słoneczne popołudnie 28 kwietnia 2018 r., w obecności licznie przybyłych gości, nastąpiło otwarcie wystawy prac Karola Wieczorka „Cienie”, prezentowanej w ramach cyklu „Wiosenne ASPiracje” w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. Ta wystawa jest nieprzewidywalna i niemożliwa do zdefiniowana.

W piękne słoneczne popołudnie 28 kwietnia 2018 r., w obecności licznie przybyłych gości, nastąpiło otwarcie wystawy prac Karola Wieczorka „Cienie”, prezentowanej w ramach cyklu „Wiosenne ASPiracje” w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. Ta wystawa jest nieprzewidywalna i niemożliwa do zdefiniowana. Jedna ekspozycja, a tyle mieści się w niej wątków – powiedział dyrektor Stanisław Zając, Sam Autor przede wszystkim wyjaśnił znaczenie tytułu ekspozycji: jako odniesienie do jaskini Platona, odniesienie do minionych epok (Gomułki, Gierka, Jaruzelskiego…) i jako nawiązanie do cieni hrabiów Henckel von Donnersmarck. A malarz Edward Inglot swój zachwyt twórczością Wieczorka wyraził poprzez stwierdzenie, że rysunku mógłby pozazdrościć Karolowi Wieczorkowi sam Picasso. Muzycznie wernisaż okrasił duet Ron Tuczykont i Mariusz Orzełowski.

Mecenasem projektu jest firma OandS Computer Soft z Radzionkowa, która wsparła finansowo wydanie katalogu „Cienie”. Wystawa będzie pokazywana do 10 czerwca.

Zdjęcia: Magdalena Zaton
Tekst: CKŚ

Call Now ButtonZadzwoń teraz