Termomodernizacja Sempy zakończona!

Data publikacji: 18 maja 2018

Dziś odbył się oficjalny odbiór końcowy wykonanych robót budowlanych w I Liceum Ogólnokształcące im. S. Sempołowskiej. Budynek szkoły to jeden z czterech obiektów poddanych termomodernizacji dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej (prace trwają w II LO im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach, w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II oraz w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących – remont i wyposażenie warsztatów).

Na remont i docieplenie budynku I LO Powiat otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 1 725 716,14 zł. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia wyniósł 2 526 729,78 zł .

Zakres robót budowlanych obejmował w szczególności termomodernizację budynku poprzez wykonanie m.in. docieplenia ścian zewnętrznych, docieplenia ścian piwnic i ścian fundamentowych, docieplenia stropu ostatniej kondygnacji budynku, wymianę drzwi zewnętrznych oraz wymianę instalacji centralnego ogrzewania.