Noc Muzeów w Centrum Kultury Śląskiej

Data publikacji: 21 maja 2018
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Noc Muzeów 20 maja anno domini 2018 okazała się w Pałacu w Nakle Śląskim dużym sukcesem. Przyczyniła się do tego formuła wydarzenia – gości podejmowały hrabiny i hrabiowie oraz generał, a hrabia Arkadiusz oprowadzał po pałacowych komnatach, z sobie tylko właściwym wdziękiem snując opowieści o przeszłości rezydencji hrabiów Henckel von Donnersmarck. Po spacerze zwiedzający oglądali film „Gloria i exodus. Historia śląskiej szlachty”. To niejedyne atrakcje, bowiem część gości przybyła do Nakła Śląskiego pociągiem retro.

Noc Muzeów 20 maja anno domini 2018 okazała się w Pałacu w Nakle Śląskim dużym sukcesem. Przyczyniła się do tego formuła wydarzenia – gości podejmowały hrabiny i hrabiowie oraz generał, a hrabia Arkadiusz oprowadzał po pałacowych komnatach, z sobie tylko właściwym wdziękiem snując opowieści o przeszłości rezydencji hrabiów Henckel von Donnersmarck. Po spacerze zwiedzający oglądali film „Gloria i exodus. Historia śląskiej szlachty”. To niejedyne atrakcje, bowiem część gości przybyła do Nakła Śląskiego pociągiem retro. Na peronie wysiadających witali hrabina Renata i hrabia Stanisław, którzy także odprowadzali na pociąg tych, którzy zakończyli zwiedzanie.

Noc Muzeów została zorganizowana wspólnie z radzionkowskim Centrum Dokumentacji Deportacji Ślązaków do ZSRR w 1945 r. oraz z Muzeum w Tarnowskich Górach. Pociąg pochodził z kolekcji Towarzystwa Ochrony Zabytków Kolejnictwa i Organizacji Skansenów w Pyskowicach.

Zdjęcia: m.in. Rafał Gierczak
Tekst: CKŚ

Call Now ButtonZadzwoń teraz