Partnerska współpraca z Erlangen – Höchstadt

Data publikacji: 5 czerwca 2018
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Od czwartku do niedzieli gościliśmy w naszym powiecie grupę kolarzy z partnerskiego powiatu Erlangen – Höchstadt. Celem wizyty było omówienie przyszłorocznego, piątego już rajdu rowerowego, który planowany jest na maj 2019 roku, a także wspólny trening z polskimi rowerzystami. W piętek, 1 czerwca polsko – niemiecki peleton przejechał trasę dookoła powiatu tarnogórskiego. W sobotę, grupa dotarła na Górę św. Anny, a w niedzielę kolarze odwiedzili zamek w Toszku. We wspólnym treningu udział wzięli m.in.

Od czwartku do niedzieli gościliśmy w naszym powiecie grupę kolarzy z partnerskiego powiatu Erlangen – Höchstadt. Celem wizyty było omówienie przyszłorocznego, piątego już rajdu rowerowego, który planowany jest na maj 2019 roku, a także wspólny trening z polskimi rowerzystami. W piętek, 1 czerwca polsko – niemiecki peleton przejechał trasę dookoła powiatu tarnogórskiego. W sobotę, grupa dotarła na Górę św. Anny, a w niedzielę kolarze odwiedzili zamek w Toszku. We wspólnym treningu udział wzięli m.in. przewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego Adam Chmiel oraz członek Zarządu Stanisław Wieczorek.

Polsko – niemieckie rajdy rowerowe, organizowane przez oba zaprzyjaźnione powiaty, mają na celu propagowanie idei przyjaźni, współpracy i wspólnego działania. Piąty, jubileuszowy, wspólny rajd rowerowy wystartuje z Tarnowskich Gór, a zakończy się, po dziewięciu dniach w Erlangen.

Call Now ButtonZadzwoń teraz