Trwa remont warsztatów w „Mechaniku”

Data publikacji: 16 sierpnia 2018
Herb Powiatu Tarnogórskiego


grafika

W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Sienkiewicza 23 w Tarnowskich Górach trwa remont i wyposażenie warsztatów przeprowadzany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. To największa inwestycja budowlana Powiatu Tarnogórskiego w ostatnich latach. Całkowity koszt tego projektu wyniesie 7 954 397 zł 93 gr, z czego dofinansowanie ze środków europejskich to prawie 4,5 miliona złotych.

W ramach inwestycji przeprowadzany jest kapitalny remont wraz z przebudową budynku warsztatów szkolnych zarówno w części warsztatowej, jak też w części administracyjnej. W pomieszczeniach administracyjnych powstaną dwie nowe pracownie wykładowe z zapleczem socjalnym, a warsztaty zostaną wyposażone w nowe urządzenia i maszyny niezbędne do nauki zawodu.

Do tej pory wykonano już ponad jedną trzecią prac. Zakończono remont dachu, wymieniono drzwi i okna w budynku oraz świetliki dachowe. Trwają prace dociepleniowe i elewacyjne, a także remont wnętrz wraz z wykonaniem nowych instalacji elektrycznych, wodno – kanalizacyjnych oraz wentylacyjnych. Koniec prac budowlanych planowany jest na 31 października 2018 roku.

Zadzwoń teraz