Inauguracja pracy Powiatowej Reprezentacji Młodzieży

Data publikacji: 11 października 2018

10 października w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego spotkali się uczniowie reprezentujący wszystkie szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez Powiat Tarnogórski, wraz z opiekunami, aby opracować wspólnie plan działalności na nowy rok szkolny. W ten sposób zainaugurowała swoją pracę Powiatowa Reprezentacja Młodzieży 2018/2019.

Wzorem lat ubiegłych, Powiatowa Reprezentacja Młodzieży zamierza zorganizować spotkania z kulturą, warsztaty plastyczne, świąteczne spotkania opłatkowe, warsztaty kulinarne, Dzień Kobiet, konkurs matematyczny „Mała matura w Tarnowskich Górach”, wyjazd integracyjno-kulturoznawczy.

Wśród nowych propozycji na ten rok szkolny pojawiły się m.in.: zorganizowanie wyjazdu do Katowic i wspólne zwiedzanie Muzeum Śląskiego, Międzynarodowego Centrum Kongresowego i siedziby NOSPR; zorganizowanie w szkołach obchodów 100-lecia Niepodległości; uruchomienie w styczniu sztabu WOŚP; gry terenowe i planszowe; a także zaangażowanie młodych ludzi w działalność wolontarystyczną. W ramach tej ostatniej propozycji przedstawicielki Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością i Ich Rodzin „Pomocni” z Ożarowic, Alicja Fisior i Lidia Rupik, zaprosiły młodzież z PRM do uczestnictwa w organizowanych w siedzibie stowarzyszenia zajęciach integracyjnych z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną.

Spotkanie inauguracyjne Powiatowej Reprezentacji Młodzieży poprowadził, w imieniu władz samorządowych, Członek Zarządu Powiatu Tarnogórskiego dr Adam Baron.