Uroczyste ślubowanie nowoprzyjętych do służby leśnej

Data publikacji: 11 października 2018

11 października na Rynku w Tarnowskich Górach odbyło się ślubowanie wstępujących do służby leśnej. W uroczystości, zorganizowanej przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach udział wzięli m.in. przewodniczący przewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego Adam Chmiel i wicestarosta Stanisław Torbus. Wydarzeniu towarzyszył pełny ceremoniał leśny, który korzeniami czerpie z historii – początków niepodległej Rzeczypospolitej, nawiązując do tradycji i etosu zawodu leśnika. W istotny sposób podkreśla rolę i znaczenie służby, uczy zdyscyplinowania i poszanowania dla munduru leśnika.