VI edycja „Twórców Kultury Śląskiej”

Data publikacji: 2 listopada 2018
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Razem z Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim w sobotę, 17 listopada o godz. 19:00 zapraszamy na VI edycję „Twórców Kultury Śląskiej” połączoną z 13. Gorczyckim Festiwalem. Bilet w cenie 30 zł jest do nabycia w Centrum lub poprzez wpłatę na konto: mBank 22 1140 1078 0000 4067 6900 1002 TKŚ VI.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc nie gwarantujemy dostępności biletów w dniu imprezy!

Program:

 • promocja kalendarza „Twórcy Kultury Śląskiej 2019”
 • otwarcie wystawy „Twórcy Kultury Śląskiej”

 • Razem z Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim w sobotę, 17 listopada o godz. 19:00 zapraszamy na VI edycję „Twórców Kultury Śląskiej” połączoną z 13. Gorczyckim Festiwalem. Bilet w cenie 30 zł jest do nabycia w Centrum lub poprzez wpłatę na konto: mBank 22 1140 1078 0000 4067 6900 1002 TKŚ VI.

  Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc nie gwarantujemy dostępności biletów w dniu imprezy!

  Program:

  • promocja kalendarza „Twórcy Kultury Śląskiej 2019”
  • otwarcie wystawy „Twórcy Kultury Śląskiej”
  • spotkanie z twórcami kultury śląskiej
  • koncert pieśni Karola Szymanowskiego ( Pieśni Kurpiowskie op. 58, Rymy dziecięce op. 49) w wykonaniu Olgi Pasiecznik (sopran) i Natalii Pasiecznik (fortepian)
  • poczęstunek

  OLGA PASIECZNIK to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich sopranistek na świecie. Śpiewa na wielu słynnych scenach operowych, m.in. Opéra Bastille, Théâtre des Champs-Élysées, Salle Pleyel w Paryżu, Concertgebouw w Amsterdamie, Bayerische Staatsoper. Występuje także w repertuarze kameralnym, koncertach oratoryjnych i symfonicznych we wszystkich niemal krajach Europy, w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Japonii. Specjalne miejsce w jej repertuarze zajmują romantyczne i impresjonistyczne pieśni oraz muzyka współczesna. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych, w tym: s’Hertogenbosch w Holandii, Mirjam Helin w Helsinkach oraz Królowej Elżbiety w Brukseli. Interpretacja pieśni Szymanowskiego w wykonaniu tej artystki uznawana jest za niedościgniony wzór.

  Przy fortepianie zasiądzie znakomita NATALIA PASIECZNIK, siostra Olgi. Artystka posiada bardzo bogaty repertuar, który wykonuje nie tylko na współczesnym fortepianie, lecz także na instrumentach z epoki, występując zarówno jako solistka, jak i kameralistka. Koncertowała w całej Europie, USA, Japonii i Argentynie. Uczestniczyła w wielu konkursach i prestiżowych festiwalach, została nagrodzona kilkoma znaczącymi stypendiami.

Call Now ButtonZadzwoń teraz