II Jesienna Olimpiada Sportowa Szkół Specjalnych

Data publikacji: 7 listopada 2018
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy zorganizował 7 listopada wielkie sportowe święto osób niepełnosprawnych – II Jesienną Olimpiadę Sportową Szkół Specjalnych, w której udział wzięło 6 drużyn z 6 miast: Tarnowskich Gór, Radzionkowa, Chorzowa, Bytomia, Piekar Śląskich i Nakła Śląskiego. Impreza odbyła się w Hali Sportowej.

Wszyscy zawodnicy wzięli udział w każdej konkurencji indywidualnie, a wyniki poszczególnych zawodników zostały zsumowane – do klasyfikacji drużynowej. W klasyfikacji generalnej została wyłoniona drużyna z najlepszymi wynikami sportowymi. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a każda drużyna nagrody rzeczowe.

Konkurencje sprawnościowe:

• rzut przodem piłką lekarską na odległość
  • wyścig piłek
  • sprawnościowy tor przeszkód
  • skok w dal
  • rzut woreczkiem
  • sztafeta biegowa („sztafeta gwiaździsta”).

Zwycięstwo wywalczyła drużyna z Zespołu Szkół Specjalnych w Piekarach Śląskich, drugie miejsce zajęła szkoła z Bytomia, a trzecie szkoła z Tarnowskich Gór. Serdecznie gratulujemy!!!

Istotnym celem olimpiady była integracja młodych ludzi wywodzących się z różnych środowisk oraz wskazanie wartości płynących z udziału w szeroko rozumianej rywalizacji sportowej. Udział w II Jesiennej Olimpiadzie Sportowej przyczynił się do propagowania zdrowego stylu życia, kształtowania postaw prospołecznych i prozdrowotnych.

Pomocy i wsparcia niepełnosprawnym zawodnikom udzielali wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica. Impreza była organizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Tarnowskich Górach i Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Pomocna Dłoń”, a finansowana przez Powiat Tarnogórski.