80 lat Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury „Jordan”

Data publikacji: 9 listopada 2018

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury im. Henryka Jordana świętuje w tym roku jubileusz 80-lecia działalności. Z tej okazji 8 listopada o godz. 17.00 rozpoczął się w Jordanie uroczysty koncert zatytułowany „Wesołe jest życie Henryczka”. Do placówki zawitało wielu znamienitych gości, a byli to: starosta Krystyna Kosmala oraz członek Zarządu Powiatu Adama Baron, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta w Tarnowskich Górach Piotr Korab, Dyrektor Centrum Kultury Śląskiej Stanisław Zając, Marta Burian z Tarnogórskiego Centrum Kultury, przedstawicielka MDK w Bytomiu, przedstawicielki związków zawodowych KM NSZZ „Solidarność” Oświata Ziemi Tarnogórskiej Barbara Pończocha oraz ZNP – Anna Baczyńska, siostra Barbara Szewczyk – dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Kobiet przy ul. Gliwickiej, a także byłych dyrektorów Jordana – Irenę Ciosek i Tadeusza Jurasza wraz z byłymi pracownikami i absolwentami, sympatykami oraz rodzicami i dziadkami młodych wykonawców.

Przybyłych na uroczystość przywitał dyrektor PMDK Jacek Pieczyk po czym w rytm piosenki „ Wesołe jest życie staruszka ” na scenę wkroczył Dziadek Henryk Jordan. W rolę Dziadka wcielił się niezwykle utalentowany Bruno Mostowy. Siedząc w fotelu, wspominał minione lata swojego życia i historię placówki. Jego wspomnienia przeplatane były odwiedzinami poszczególnych gości – dzieci i młodzieży, którzy zaprezentowali się w bogatym repertuarze wokalno-muzycznym, teatralnym i tanecznym, który publiczność podsumowała gromkimi brawami. Na scenie pojawiali się kolejno: zespoły taneczne, młodsza grupa teatralna i zespół wokalny z naszej Filii w Radzionkowie, keyboardzista Michał Banaś, zespół instrumentów dętych Odeon, pianiści Tobiasz Kurtz i Mikołaj Paszko. zespół wokalny TAKIE MAŁE, keyboardzistka: Zuzanna Kogut, Dziewczynki z kół językowych, zespół wokalny MAŁA SZANSA, duet na pianinie: Katarzyna Lisowska – Dorotka Roskosz, starsza grupa teatralna oraz zespół wokalny SZANSA.

Wszyscy obecni mieli okazję zobaczyć prezentację multimedialną odwołującą się do przeszłości i teraźniejszości Jordana oraz prace plastyczne, których tematem była postać dr. Henryka Jordana.

Po zakończeniu części artystycznej przybyli goście złożyli na ręce Jacka Pieczyka – dyrektora PMDK gratulacje, serdeczne życzenia, kwiaty i upominki, a dla uczczenia Jubileuszu na scenie pojawił się pyszny tort.

Nad całością imprezy czuwały: Małgorzata Zachnik i Barbara Kwas wraz z innymi instruktorami PMDK, a byli to panie Katarzyna Lisowska, Aleksandra Waniek, Maria Kurtz, Angelika Krzus, Grażyna Maronna, Magdalena Gieruszyńska, Aleksandra Niczyńska-Żylak oraz panowie Jacek Pieczyk i Grzegorz Waloszczyk.
Podziękowania należą się również pracownikom administracji i obsługi, a były Robert Mik i Grzegorz Gregarek.