Niepodległa – stulecie odzyskania niepodległości

Data publikacji: 11 listopada 2018
Herb Powiatu Tarnogórskiego

100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości obchodzono uroczyście w Tarnowskich Górach. W kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła odprawiono mszę świętą w intencji Ojczyzny. Pamiętajmy, że każdego dnia mamy szansę dowieść, że ofiara, ból i cierpienie naszych przodków walczących o wolność Ojczyzny, nie były daremne. My Polacy nieraz udowodniliśmy, że potrafimy być odpowiedzialni za dobro naszej Ojczyzny. Prawdziwym patriotą nie jest bowiem ten, który narzeka, że źle dzieje się w jego kraju, lecz ten, który ciężko pracuje, by było w nim lepiej. Starajmy się więc codziennie zmieniać nasz kraj na lepsze. Uczyńmy Polskę piękną, zamożną, licząca się w Europie, a zarazem wolną i niepodległą. – mówiła w przemówieniu starosta Krystyna Kosmala. Po uroczystych przemówieniach przedstawicieli parlamentu i władz samorządowych złożono kwiaty pod tablicami pamięci oraz pod dzwonnicą Gwarków. W samo południe na Rynku, tak jak w całym kraju, mieszkańcy miasta i powiatu wspólne odśpiewali Hymn Rzeczypospolitej Polskiej. Pięknie dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie.