„Hokus Pokus – Czary Mary, niech nasz świat nie będzie szary !!!

Data publikacji: 5 grudnia 2018
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Prawie 40 dzieci, która przybyła późnym popołudniem 28 listopada do Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury im. H. Jordana w Tarnowskich Górach z pewnością na długo zapamięta tę wizytę. Choć na zewnątrz było już szaro, to na sali było radośnie i kolorowo. Najpierw tajemnicza Czarownica z Łysej Góry przywitała dzieci i opowiedziała im o tradycjach andrzejkowych, a odchodząc przekazała swoim koleżankom – czarodziejkom 5 listów z zadaniami do wykonania. A skoro były to Andrzejki, to i zadania były andrzejkowe i wprowadziły wszystkich w świat wróżb.

Prawie 40 dzieci, która przybyła późnym popołudniem 28 listopada do Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury im. H. Jordana w Tarnowskich Górach z pewnością na długo zapamięta tę wizytę. Choć na zewnątrz było już szaro, to na sali było radośnie i kolorowo. Najpierw tajemnicza Czarownica z Łysej Góry przywitała dzieci i opowiedziała im o tradycjach andrzejkowych, a odchodząc przekazała swoim koleżankom – czarodziejkom 5 listów z zadaniami do wykonania. A skoro były to Andrzejki, to i zadania były andrzejkowe i wprowadziły wszystkich w świat wróżb. Przy pomocy cukierków, magicznych kubeczków, czarodziejskiej butelki i słodkich wafli Dzieci odkrywały co czeka je w przyszłości. Była też i magiczna studnia, a pieniążek do niej wrzucony miał zagwarantować rychłe spełnienie marzeń. Odczytywanie kolejnych listów i poszczególne wróżby przeplatane były tańcami. Czarownica pomyślała o wszystkim bo pośród wróżb były też i przestrogi i rady zachęcające Dzieci między innymi do zdrowego trybu życia, prawidłowego odżywiania i zasad bezpieczeństwa.

Oczywiście wszystkim było wiadomo, że wróżby należy traktować z przymrużeniem oko bo bardziej od nich, chodziło o wspólne spędzenie czasu i radosną atmosferę. Główną pomysłodawczynią imprezy w Jordanie była czarodziejka – Aleksandra Niczyńska-Żylak, a w realizacji pomysłu wsparły Ją Czarodziejki – Panie Alicja Lukoszek i Sara Marczak. Swoim udziałem w zabawie zaszczyciła przybyłych Wicedyrektor PMDK Małgorzata Zachnik.
(materiał: PMDK)

Call Now ButtonZadzwoń teraz