Powstało konsorcjum Szlak Magnatów Przemysłowych

Data publikacji: 5 grudnia 2018
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Reprezentanci siedmiu podmiotów podpisali 4 grudnia list intencyjny tworzący konsorcjum Szlak Magnatów Przemysłowych (SMP). W skład konsorcjum weszły: Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim, Pałac w Rybnej i Kościół Zbawiciela z Tarnowskich Gór, Pałac Kawalera w Świerklańcu, Zespół Pałacowo – Parkowy z Pławniowic, Park Sielecki z Sosnowca, kościół pw. Ścięcia Jana Chrzciciela w Goduli. Inicjatorem powstania Szlaku Magnatów Przemysłowych jest Stowarzyszenie Wrazidlok.

Stowarzyszenie Wrazidlok budujące Szlak Magnatów Przemysłowych w ostatnich 12 miesiącach zorganizowało: IV konwentykle i IV rajzy. Widowiska zorganizowano w pałacach w Nakle i Świerklańcu, w Muzeum Powstań Śląskich i w kościele Zbawiciela w Tarnowskich Górach. Za każdym razem konwentykle promowały historię Śląska w przystępnej formie. Pokazy mody, koncerty, fotołowy towarzyszyły wykładom. Rajzy to pokazywanie wspaniałości śląskich miast. Dotychczas zaprezentowano atrakcje Bytomia i Chorzowa.

Na podpisaniu obecni byli: starosta Krystyna Kosmala i członkowie Zarządu Powiatu Tarnogórskiego: Stanisław Torbus i Adam Morawiec.