Kopalnia srebra w ofercie japońskich biur podróży?

Data publikacji: 19 grudnia 2018
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Czy Tarnowskie Góry i tutejsze zabytki UNESCO znajdą się w ofercie japońskich biur podróży? Jest na to duża szansa. Miasto gwarków odwiedzili właśnie przedstawiciele 10 liczących się na rynku touroperatorów i agentów turystycznych z „Kraju Kwitnącej Wiśni”.


Czy Tarnowskie Góry i tutejsze zabytki UNESCO znajdą się w ofercie japońskich biur podróży? Jest na to duża szansa. Miasto gwarków odwiedzili właśnie przedstawiciele 10 liczących się na rynku touroperatorów i agentów turystycznych z „Kraju Kwitnącej Wiśni”.

Wizytę Japończyków zorganizowała Śląska Organizacja Turystyczna we współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem POT w Tokio. Japończycy są bardzo nastawieni na obiekty UNESCO, stąd w programach znalazła się m.in. Zabytkowa Kopalnia Srebra, najnowsze polskie miejsce światowego dziedzictwa – komentuje przedstawiciele Śląskiej Organizacji Turystycznej.

W programie wizyt studyjnych znalazły się obiekty UNESCO o dużym potencjale, ale jeszcze mało znane w Japonii. Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach jest na tej Liście dopiero od półtora roku.

Japończycy odwiedzili kopalnię dwukrotnie. Nie było jednak tradycyjne zwiedzanie z przewodnikiem. Japończycy chcieli zobaczyć jaki potencjał drzemie w naszej kopalni, oglądali ekspozycję multimedialną, salę kinową, restaurację oraz clue całej wizyty – podziemia górnicze będące na Liście UNESCO – mówi Zbigniew Pawlak, Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, które kieruje kopalnią.

W skład pierwszej delegacji weszli przedstawiciele Kaguya Reise Bureau i Tee Style Co. Ltd, dwaj najbardziej znaczący touroperatorzy, którzy organizują wycieczki do Polski na zlecenie największych agentów, a także G2 Travel Japan zajmujący się sprzedażą prestiżowych, wysokobudżetowych wycieczek, Asahi Sun Tours Inc. agent, który rozpoczyna sprzedaż oferty w Polsce i agencja turystyczna Miki Tourist.

Druga wizyta studyjna odbyła się kilka dni później. W jej skład weszli przedstawiciele takich firm jak Tumlare, dużego gracz w branży, a także Max Mary i Green Bio Corp. niewielkich agentów turystycznych z Osaki i Tokio. Listę zamyka Kuoni jeden najbardziej znaczących touroperatorów, którzy organizują wycieczki do Polski.

Japończycy oceniali nie tylko infrastrukturę i poziom atrakcyjności naszej kopalni, ale także czy jest bezpieczna – dodaje Grzegorz Rudnicki z SMZT. Według najnowszych badań o wyborze oferty turystycznej decyduje dziś ex aequo jakość i bezpieczeństwo, a dopiero później cena.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej liczą, że Tarnowskie Góry znajdą się niedługo w ofercie japońskich biur podróży. Kto wie, być może pierwsi turyści pojawią się w mieście gwarków już na wiosnę. Bardzo byśmy sobie tego życzyli. Ugościmy ich po tarnogórsku – dodaje Rudnicki.

Zadzwoń teraz