Pracowite ferie uczniów tarnogórskich szkół zawodowych

Data publikacji: 11 lutego 2019
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Już od dzisiaj ruszają pierwsze staże i praktyki u pracodawców, które są kolejnym wsparciem dla uczniów biorących udział w projekcie. W ramach projektu” Powiatowa Akademia Sukcesu Ucznia Szkoły Zawodowej” uczestnicy wzięli już udział w doradztwie edukacyjno – zawodowym, część z nich wzięła udział w kursach zawodowych takich jak Java, Android (przeznaczony dla techników informatyków), Diagnostyka pojazdów (kurs przeznaczony dla mechaników pojazdów samochodowych i techników pojazdów samochodowych).

Już od dzisiaj ruszają pierwsze staże i praktyki u pracodawców, które są kolejnym wsparciem dla uczniów biorących udział w projekcie. W ramach projektu” Powiatowa Akademia Sukcesu Ucznia Szkoły Zawodowej” uczestnicy wzięli już udział w doradztwie edukacyjno – zawodowym, część z nich wzięła udział w kursach zawodowych takich jak Java, Android (przeznaczony dla techników informatyków), Diagnostyka pojazdów (kurs przeznaczony dla mechaników pojazdów samochodowych i techników pojazdów samochodowych). Aktualnie odbywa się kurs obsługi wózka widłowego , który cieszy się tak dużym zainteresowaniem uczestników projektu, że utworzono aż 4 grupy. Jest on przeznaczony dla uczestników projektu z kierunku technik eksploatacji portów i terminali, technik budownictwa, monter zabudowy i robót wykończeniowych, technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, technik mechanik, technik mechatronik oraz technik logistyk Kolejny kurs, który zostanie zorganizowany dla uczestników projektu to kurs Silniki diesla dla techników i mechaników pojazdów samochodowych.

Za organizację kursów zawodowych i szkoleń odpowiada FUNDACJA ROZWOJU DEMOKRACJI LOKALNEJ – jeden z Partnerów Powiatu Tarnogórskiego w projekcie. Wykonawcy kursów są wyłaniani spośród ofert zgłoszonych w bazie konkurencyjności.

Drugim Partnerem Powiatu Tarnogórskiego w projekcie jest REGIONALNA IZBA GOSPODARCZA W KATOWICACH, która odpowiada za organizację dodatkowych praktyk i staży u pracodawców, w celu pogłębienia zdobytej wiedzy i umiejętności zawodowych.

w rzeczywistych warunkach pracy, za które uczniowie otrzymają stypendium stażowe po przepracowaniu pełnego wymiaru 150 godzin. Zarówno staże, jak i pratyki zawodowe są zgodne z kierunkami kształcenia uczestników. W firmie PW Max-Bud , FHU”WF”, Dachdeker Zakład Remontowo-Budowlany, Cegła i Kamień, ReMonter , CBD Architekci na stażu będą uczniowie z kierunku technik budownictwa , firmie Cafe Silesia technicy żywienia i usług gastronomicznych, w firmie Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze swoją wiedzę teoretyczną będą uzupełniać technicy obsługi turystycznej i technicy eksploatacji portów i terminali.

W 8 firmach staż odbędzie 14 osób, które zapoczątkują proces realizacji kolejnych staży i praktyk zawodowych.

Call Now ButtonZadzwoń teraz