Z wizytą w Stalowej Woli

Data publikacji: 11 kwietnia 2019
Herb Powiatu Tarnogórskiego

10 kwietnia przedstawiciele powiatu tarnogórskiego na czele ze starostą Krystyną Kosmalą złożyli wizytę w zaprzyjaźnionym powiecie stalowowolskim. Głównym celem odwiedzin była wizytacja nowo powstającego bloku operacyjnego w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli. W trakcie wizyty rozmawiano również o aktualnej sytuacji w służbie zdrowia i pomocy społecznej. Powiat stalowowolski na modernizację swojego szpitala przekazał w ostatnich latach 60 milionów złotych, z czego ponad 30 milionów to środki zewnętrzne (przede wszystkim środki krajowe).

10 kwietnia przedstawiciele powiatu tarnogórskiego na czele ze starostą Krystyną Kosmalą złożyli wizytę w zaprzyjaźnionym powiecie stalowowolskim. Głównym celem odwiedzin była wizytacja nowo powstającego bloku operacyjnego w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli. W trakcie wizyty rozmawiano również o aktualnej sytuacji w służbie zdrowia i pomocy społecznej. Powiat stalowowolski na modernizację swojego szpitala przekazał w ostatnich latach 60 milionów złotych, z czego ponad 30 milionów to środki zewnętrzne (przede wszystkim środki krajowe). Nowy blok operacyjny w stalowowolskim szpitalu zostanie oddany do użytku w czerwcu br.

Powiat stalowowolski stanął przed takim samym zadaniem, które jest przed nami. W dostosowaniu szpitala stalowowolskiego do wymogów ministerstwa bardzo pomogła dotacja z budżetu państwa. Liczę, że w naszym przypadku będzie podobnie – mówi Stanisław Torbus, członek Zarządu Powiatu.

Przypomnijmy, że do końca 2020 roku Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A. w Tarnowskich Górach musi zostać dostosowany do przepisów, co oznacza konieczność wybudowania bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni. Aby zrealizować ten cel Powiat Tarnogórski kolejny rok stara się o dofinansowanie z budżetu państwa. Kosztorys budowy nowego bloku i centralnej sterylizatorni w tarnogórskim szpitalu opiewa na 12 mln 640 tys. zł

Call Now ButtonZadzwoń teraz