Teatralne Parkowanie

Data publikacji: 28 czerwca 2019

W niedzielę, 30 czerwca zapraszamy na Teatralne Parkowanie do Parku Miejskiego w Tarnowskich Górach. Pierwszy Spektakl “Fantazja” Integracyjnego Teatru Tańca Integra z Bytomia o 15.00 ! Zapraszamy przede wszystkim najmłodszych widzów!

To już druga edycja Teatralnego Parkowania!

To projekt wykorzystujący przestrzeń Parku Miejskiego do prezentacji wartościowych plenerowych spektakli teatralnych z okolic jak i z całej Polski.

Ubiegłoroczna edycja wydarzenia przyciągnęła liczną widownię dlatego w tym roku rozszerzamy nasz projekt. Prócz spektakli dla dorosłych pojawią się też spektakle dla dzieci, oraz teatry amatorskie z Tarnowskich Gór. Jeden ze spektakli odbędzie się w Parku Piny.

30 czerwca – “Fantazja” Teatr Integra z Bytomia godz. 15.00 (spektakl dla dzieci)
6 lipca – “Kopidoł” Teatr Naumiony z Ornontowic, godz. 20.00
20 lipca – “Silence/Cisza w Troi” Teatr Biuro Podróży z Poznania, godz. 20.00
21 lipca – “Smerfy. Amory Gargamela” Grupa Niespasowani godz. 15.00 (spektakl dla dzieci)
27 lipca – “Reksio” (spektakl dla dzieci), “Blackout” (spektakl dla dorosłych)Teatr Fuzja z Poznania, godz. 13.00 i 20.00
17 sierpnia – Park PINY- “#Rozczarowanie” Teatr Bez Sceny godz. 19.00
18 sierpnia – spektakl „Legendy armeńskie” godz. 20.00
24 sierpnia – “Chodź na słówki” grupa teatralna z Jordanu godz. 15.00 (spektakl dla dzieci)
“Kartoteka tarnogórska” Aktorzy Scen Śląskich “Bonum Art”godz. 20.00

30 czerwca, godz. 15:00
“Fantazja” to pierwszy spektakl Integracyjnego Teatru Tańca Integra zrealizowany z myślą o najmłodszych widzach. Jest to opowieść o wyjątkowej wiosce o nazwie “Piosenkowo”. Mieszkają w niej owady, zwierzęta i wszyscy mają tylko jedno marzenie. Jakie? Wystąpić na scenie! Aktorzy Teatru Integra zabiorą nas w niezapomnianą podróż muzycznym autobusem prosto do Piosenkowa i opowiedzą o jego mieszkańcach. Spektakl inspirowany jest znanymi piosenkami dla dzieci, takimi jak: “Koła autobusu kręcą się”, “Laleczka z saskiej porcelany” czy “Mucha w mucholocie”.

Teatr Integra zaprasza widzów do współtworzenia scenicznego świata i wspólnej zabawy, aby razem przełamywać stereotypy związane z niepełnosprawnością i stworzyć przestrzeń wzajemnej akceptacji. A wszystko to w atmosferze świetnej zabawy i znanej muzyki.

Integra to grupa taneczno-ruchowa działająca przy Teatrze Rozbark w Bytomiu od 2014 roku, której celem jest przełamywanie barier dotyczących szeroko pojętej niepełnosprawności. Ideą, która nam towarzyszy jest integracja między osobami pełno- i niepełnosprawnymi. Wierzymy, ze chęć do działania, wyrażania siebie poprzez teatr i taniec jest tą siłą, która może połączyć ludzi i wykrzesać z nich to, co najlepsze. Integra jest przestrzenią dla ludzi i między ludźmi, jest ich azylem i strefą wolności.

Projekt został dofinansowany w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tarnogórskiego w roku 2019 w dziedzinie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Call Now ButtonZadzwoń teraz