76. Tour de Pologne ponownie w Tarnowskich Górach

Data publikacji: 22 lipca 2019

4 sierpnia z Rynku w Tarnowskich Górach rusza 76. Tour de Pologne. Trasa drugiego etapu prowadzi z Tarnowskich Gór do Katowic. Po starcie peleton pokona 32-kilometrową rundę wokół Tarnowskich Gór, po czym kolarze przejadą przez gminy powiatu tarnogórskiego: Zbrosławice i Świerklaniec do Piekar Śląskich. Członkiem Komitetu Honorowego wyścigu, już po raz kolejny jest starosta Krystyna Kosmala.

Utrudnienia w ruchu

W związku z tym, że tegoroczny wyścig obejmuje 10 dzielnic Tarnowskich Gór utrudnienia będą praktycznie w obrębie całego miasta. Szczególne dotyczyć będą one: DK 11, DK 78, dróg powiatowych: Piłsudskiego, Pokoju, Częstochowskiej, Grzybowej, Kościelnej, Ks. Płonki, Powstańców Warszawskich, Starowapiennej, Pastuszki, Janasa, Pyskowickiej, dróg w gminie Zbrosławice: ul. Wolności, Oświęcimska, Wyzwolenia, pozostałych dróg powiatowych: Repeckiej, Witosa, Żeromskiego i Bytomskiej.

Utrudnienia obejmą także drogi gminne: Tuwima, Tołstoja, Wiejską, Sielanka, Staszica, ks. H. Renka, Waliski, Dolomitów, Szczęść Boże, Staffa, Główną, Podmiejską, Topolową, Leśną, Generała Andersa i Siewierską oraz drogi wojewódzkie – 908 przy skrzyżowaniu Siewierskiej i Lasowickiej na Obwodnicy.

W ramach małej pętli w ścisłym centrum zablokowana od samego rana do godziny 18.00 będzie ulica Sobieskiego (parkowały będą tutaj pojazdy teamów).

Dodatkowo zablokowane będą ulice: Powstańców Śląskich, Opolska do Wyspiańskiego, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Legionów do Zamkowej, Zamkowa i Krakowska oraz drogi dojazdowe do ul. Sobieskiego: Lelewela, Orzeszkowej, Strzelecka, ks. Józefa Wajdy.

Ulice wyłączone będą z ruchu od godz. 14.30 do 16.30. Wszystkie ulice udrożnione będą od godz. 16.30 oprócz Sobieskiego, która zablokowana będzie do godz. 18.00.

W związku zachowaniem bezpieczeństwa dla kolarzy i publiczności całkowity zakaz parkowania (pod rygorem odholowania) obowiązywał będzie na wszystkich wyżej wymienionych drogach.

Jak co roku prosimy kierowców o dostosowanie się do zakazów ruchu i parkowania na wyznaczonych ulicach, zapoznania się z planowaną organizacją ruchu oraz oznakowaniami, które będą już wcześniej zamontowane – mówi Wojciech Żmudziński, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego tarnogórskiego magistratu. Prośbę kierujemy zarówno do tych tarnogórzan, którzy w dniu wyścigu znajdować będą się w mieście, jak i tych, którzy pozostawać będą wówczas na urlopach – zadbajcie zawczasu o odpowiednie miejsce parkowania swojego pojazdu – dodaje.

Za wszelkie utrudnienia wszystkich Mieszkańców serdecznie przepraszamy, prosimy o wyrozumiałość i zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu i kibicowania najlepszym kolarzom świata!

(UM Tarnowskie Góry)

Call Now ButtonZadzwoń teraz