Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie

Data publikacji: 2 sierpnia 2019

Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Policja realizują już po raz czwarty ogólnopolską akcję dla seniorów. Hasło przewodnie tegorocznych działań, to: „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”.

Spotkanie z seniorami w Tarnowskich Górach odbędzie się 21 sierpnia o godz. 15:00 w Starostwie Powiatowym ul. Karłuszowiec 5.

Celem akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych, jak zgodnie z zasadami prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne oraz jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza), ma wpływ na zdolność kierowania samochodem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszy.

Tarnogórscy policjanci ruchu drogowego poruszą zagadnienia związane z bezpieczeństwem w naszym powiecie oraz podpowiedzą na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu, a dietetycy przygotują dla uczestników zalecenia żywieniowe.

Uczestnicy akcji, którzy przyjadą na rowerach będą mogli zostawić je w serwisie rowerowym, gdzie wykonany zostanie bezpłatny, podstawowy przegląd techniczny roweru oraz jego doposażenie w elementy wyposażenia obowiązkowego, związane z bezpieczeństwem.

Więcej informacji o akcji na stronie seniornadrodze.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!

Call Now ButtonZadzwoń teraz