PFRON przywraca dofinansowania na wózki o napędzie elektrycznym

Data publikacji: 8 sierpnia 2019

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach informuje, że do 10 tys. złotych dofinansowania na zakup wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym będą mogły otrzymać z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) osoby z dysfunkcją narządu ruchu w ramach programu „Aktywny samorząd”.

Z pomocy w programie mogą korzystać zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, które nie mogą samodzielne poruszać się za pomocą wózka o napędzie ręcznym.

Wznowienie dofinansowań do zakupu wózka elektrycznego to ponowne rozszerzenie oferty Funduszu skierowanej do osób, które doświadczają trudności w samodzielnym przemieszczaniu się.

Bliższe informacje w temacie niniejszego dofinansowania jak i w innych zadaniach, których celem jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów pomocy w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji, realizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach
w ramach programu „Aktywny samorząd” dostępne są na stronie https://www.pcpr.tarnogorski.pl  oraz telefoniczne pod numerem 32 381 84 79.

Ponadto dodatkowe informacje w załączonej ulotce informacyjnej.

Call Now ButtonZadzwoń teraz